Inżynier Big Data

Praca w jednym z największych w Europie zespołów AI zajmujących się przetwarzaniem języka naturalnego, wizją komputerową, analizą Big Data oraz innymi inteligentnymi rozwiązaniami. Praca w oparciu o najnowsze metody uczenia maszynowego (w tym głębokie sieci neuronowe), rozległe zasoby danych oraz adekwatne zasoby obliczeniowe.

Technologie

HadoopClouderaHortonworksMongoDBRedis

Laptop

Komputer stacjonarny

Podstawka pod laptopa

Zadania

  • Rozwój platformy do analizy dużych wolumenów danych

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe: informatyka, matematyka, fizyka lub dziedziny pokrewne
  • Doświadczenie w przynajmniej 4 z poniższych:
    • Rozwijanie platformy Big Data (Hortonworks, Cloudera)
    • Pozyskiwanie danych (Flume, Sqoop, Nifi, kafka)
    • Przetwarzanie danych (Spark, MapReduce, Storm)
    • Składowanie danych (HDFS, Parquet, HBase, Cassandra, MongoDB, Redis, MySQL)
    • Manipulacje na danych (Pig, Hive, SparkSQL, Drill)
    • Data Intelligence (Tensorflow, SparkML, scikit)
    • Zarządzanie przepływem pracy (Oozie, Zeppelin)
    • Zarządzanie platformą (Ambari, Zookeeper)
    • Zarządzenie konfiguracją (Chef, Puppet)
    • Języki programowania (Java, Python, Scala, R)

Kwalifikacje będące dodatkowym atutem:

  • Doktorat: informatyka, matematyka, fizyka lub dziedziny pokrewne
  • Doświadczenie naukowe i publikacje z zakresu analizy danych i uczenia maszynowego
  • Doświadczenie w modelowaniu danych i klasyfikacji z wykorzystaniem uczenia maszynowego (w tym uczenia głębokiego)

Język angielski

Łódka na mazurach

Apartament w Austrii

Wynajem kabrioletu